X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش

پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش

عنوان پروژه : مجتمع تجاری آرمان

هدف:

  • علاقه و انگیزه

موضوع تجاری با توجه به قدرت بی بدیل اقتصاد در عصر ما موضوعی ویژه در طراحی معماری به حساب می آید. در عصری که توجه به هر مسئله به میزان صرفه و بازده اقتصادی آن می باشد پیداست که امکان پرداختن به نگاه های خاص در معماری مجموعه های تجاری تقویت می گردد به همین دلیل انتخاب یک مجموعه تجاری برای طراحی معماری خود به خود جذاب تر از موضوعات دیگر می باشد.

  • قابلیت اجرا و توجیه اقتصادی

هر مجموعه تجاری که نیازهای ضروری زندگی بشر را عرضه کند خود به خود بخشی از توجیه اقتصادی است .برای افزایش موفقیت اقتصادی یک مجموعه باید عواملی از قبیل شدت نیاز جامعه

.فاصله سایت تا مجموعه های مشابه ونحوه دسترسی افراد به مجموعه توجه نمود .

قابلیت اجرا از دو جنبه قابل بررسی است اول استان اجرای پروژهبا توجه به تکنولوژی بومی وشرایط جامعه .دوم سازگاری طرح و ساختار اجرایی آن بافدرت وموفقیت پروژه که هر دو درمرحله طراحی مورد توجه قرارخواهد گرفت.

چکیده :

هدف از طراحی مجموعه‌های تجاری ایجاد محیطی خوشایند برای خرید کالا؛ دریافت خدمات و ارتباط انسانها با یکدیگر است. برای رسیدن به این هدف ابتدا نگاهی گذرا به تاریخچه تجارت و ایران و تاریخچه ایجاد مجموعه‌های تجاری و اجتماعی در ایران ومشهد داریم و سیر تکامل و ویژگیهای این مجموعه‌ها را مورد بررسی قرار میدهیم. برای شناخت بیشتر نمونه‌های مشابهی را در نقاط مختلف جهان مورد بررسی قرار داده‌ایم. مطالعه شهر مشهد برای مکاتباتی صحیح مجموعه و رسیدن به هدف ابتدایی طراحی مجموعه (ایجاد محیطی خوشایند برای خرید کالا؛ دریافت خدمات و ارتباط انسانها با یکدیگر) الزامی بوده است. به کمک تحلیلهایی که از جهات مختلف بر روی سایت انجام شده؛ نحوه قرارگیری ساختمان در سایت؛ نحوه جهت‌گیری آن؛ امتدادهای موثر بر ساختمان؛ ورودیهای آن و ... استخراج شده است. از آنجایی که سعی شده که ساختمان بیشترین هماهنگی را با محیط وتلفیقی ازمعماری مدرن وسنتی داشته باشد؛ آنالیز سایت مهمترین ابزارهای طراحی را در اختیار ما گذاشته است. برنامه‌ریزی کالبدی نیز فضاهای مورد نیاز و میزان آنها را مشخص خواهد کرد. بدیهی است که در روند طراحی؛ توجه خاص به ملاحظات دید و منظر و طراحی احجام بر اساس ویژگیهای سایت برای رسیدن به بهترین دیدها و مناسبترین احجام الزامی بوده است.

مقدمه

سیری در نظریه‌های تجارت:

تجارت پدیده‌ای است فریبنده و خطرساز که وارد شدن در آن نیاز به آگاهی دارد چه در غیر آن صورت نتیجه آن شریک شدن در نارواییهای بسیار در طول تاریخ است، زیرا کمتر پدید ه‌ای به اندازۀ تجارت مورد اتهام قرار گرفته است. آیا سخن را این طور آغاز می‌کنیم که دهنها را آشوب سازیم و چرا سرآغاز کار را بر صفحه‌های درخشانی که رسالت تاریخی تجارت بر آن نگاشته‌اند قرار نمی‌دهیم. خیر این طور نیست بلکه تنها دلیل آن ـ ضمن اینکه به نقش سازنده تجارت در تسهیل زندگی انسان و انتقال ترقیات بشری اعتقاد داریم ـ آلودگی تجارت جهانی بالکه تنگی چون تجارت برده از آفریقا و آسیا به زمین‌های راقیه استعمار ملتهای عقب‌مانده از کاروان تمدن ـ توسط پیشتاز تمدن صنعتی نظیر انگلیس و فرانسه و ایتالیا و آلمان و بلژیک و ژاپن بوده است که بعد از جنگ جهانی دوم به صورت استعمار نو بروز کرده است.

از نیمه هزاره دوم میلادی تا عصر کمال شرکت خود در عصر تجارت به انواع فضیلتها و رذیلتها در غلطیده است. آنجا که توانسته، در همان مواطن اصلی به بهره‌کشی از انسانها پرداخته‌اند. نوع دیگر تجارت که عموماً درصد رفع نیازهای مصرفی بشری بوده و به کالا محدوده می‌شده است نقش موثری در تاریخ بشر داشته و بیشتر سرافراز است تا سرافکنده، که اساسا رفع مشکل بوده و نه واضح مشکل ـ این تجارت، چای، سیلان و ادویه هندوستان را به ایران و بلاد دیگر بوده فیروزه و پارچه‌های گرانبهای ایران را زینت بخش اندام خوزستان در اقصی نقاط جهان کرده است چرا که فیروزه ایران در سرزمین دیگر یافت ناشدنی بود و پارچه‌های گرانبهای زری وترمه را ملتها خریدار نمی‌توانستند بخرند.

دلیل عمده این تجارت محدوده بودند اینکه در جائی نیاز و مصرف وجود داشته و تولید نبود و یا احیاناً اگر بود خیلی کم بود ـ و در جای دیگر بلعکس تولید بیش از بازار مصرف بود.

تجارت تا قبل از انقلاب صنعتی، به رغم توسعه بسیاری که در عصر رنسانس و به ویژه پس از رواج کشتی بخار پیدا کرد.

انقلاب صنعتی افق تازه‌ای در تقسیم کار و تخصص به وجود آورد به طوری که مبادرت تجاری در چارچوب تولید از یک نقطه جغرافیایی به منظور جبران کمبود مصرف در نقطه جغرافیایی دیگر محدود نماید. در منطق صنعتی، تجاری تقسیم کار بود و اینکه اگر کسی بهتر تولید می‌ کند بیشتر تولید کند تا نیاز ما را هم برطرف و ما هم صنعتی روی آوریم که در آن بهتر از آنها توانیم بود، و دیگر تجارت موکول نشد به اینکه ایران معدن فیروزه دارد، دیگران ندارند.

در گذشته تجارت محدود اما در عین حال لازم بود. رخنه‌ای به هوا و جهانی دیگر و ارتباط با انسانهایی دیگر بود. نشان از بی‌پایانی جهان خلقت داشت، به علاوه، تجارت وسیله‌ای برای مبادله فرهنگی و غنای تولیدات معنوی نیز بوده و در قافله تجارت بودند کسانی که شعر و فلسله ایران را به هندوستان، چین و یونان و سرزمینهای دیگر ببرند و حکمت و معماری آنان را به ایران بیاورند.

فهرست

عنوان صفحه

فصل اول

· عنوان پروژه-------------------------------------- 1

· چکیده------------------------------------------ 2

· مقدمه------------------------------------------- 3

فصل دوم

· نگاهی به تاریخ تجارت ایران------------------------- 7

فصـل سوم

· بررسی نمونه‌های مشابه----------------------------- 19

فصل چهارم

· مطالعات در مراکز تجاری-------------------------- 31

فصـل پنجم

· مطالعات منطقه استان خراسان---------------------- 39

فهرست

عنوان صفحه

فصل ششم

· نتیجه گیری--------------------------------------- 75

· بررسی ضوابط ومقررات در ارتباط بامرکز تجاری------------ 76

فصل هفتم

· آنالیز سایت----------------------------------------------- 78

فصل هشتم :

· منابع ----------------------------------------------- 81

· نقشه‌ها--------------------------------------------------- 82خرید فایللینک منبع :پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش

پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان | سرو دانلود www.sarvoptdl.ir/file750.html‏ - ذخیره شده 4 جولای 2016 ... پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش ... خرید فایل( مجتمع تجاری آرمان) شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما ... دانلود پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان -کامل و جامع 7wjpja.abtindls.ir/‏ ... تجاری آرمان- شده اید. توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش ... [PDF] PDF[پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان] شبکه مقاله articlenetwork.ir/pdf=35326‏ - ذخیره شده 16 دسامبر 2016 ... ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 85. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺗﺠﺎری آرﻣﺎن در 85 ﺻﻔﺤﻪ. ورد ﻗﺎﺑﻞ وﯾﺮاﯾﺶ. ﻋﻨﻮان ﭘﺮوژه : ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺗﺠﺎری آرﻣﺎن. ﻫﺪف: ﻋﻼﻗﻪ و اﻧﮕﯿﺰه q. ﻣﻮﺿﻮع ﺗﺠﺎری ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﺪرت ﺑﯽ ... دانلود (پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان) 5x7eo.nikansefile.ir/‏ - ذخیره شده ... می باشد و پشتیبانی پاسخگو میباشد.جهت مشاهده توضیحات کامل محصول روی دکمه ادامه کلیک کنید. پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش. مجتمع تجاری آرمان | دانلوداکس! https://downloadocx.com/article...مجتمع-تجاری-آرمان/key-7.html‏ - ذخیره شده 24 ا کتبر 2016 ... این پروژه با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می ... پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش عنوان ... خرید فایل( پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان) yavashbiatoo.rozblog.com/.../خرید-فایل-پایان-نامه-بررسی-مجتمع-تجاری-آرمان.html‏ - ذخیره شده 26 دسامبر 2016 ... خرید. پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش. عنوان پروژه : مجتمع تجاری آرمان. هدف: علاقه و انگیزه. 5 . خرید آنلاین پایان نامه ... کاملترین فایل پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان – مقاله ستان paperstant.ir/کاملترین-فایل-پایان-نامه-بررسی-مجتمع-ت/‏ - ذخیره شده 4 ژانویه 2017 ... ... و لینک دانلود((پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان)) را در ادامه مطلب ببینید پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش. کاملترین فایل پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان | نگین پروژه neginproj3.ir/post-7101.html‏ - ذخیره شده 1 دسامبر 2016 ... پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش ... برترین هستیمبه صفحه دانلود فایل(پاورپوینت بررسی مجتمع تجاری دهخدا)خوش. پایان نامه مجتمع تجاری اقامتی ضامن آهو - اِی‌اِم‌پی! amparticle.tk/.../52844-پایان-نامه-مجتمع-تجاری-اقامتی-ضامن-آهو‏ - ذخیره شده 23 جولای 2016 ... اگر بدانیم حدود 85 درصد ترابری بوسیله حمل ونقل جاده ای انجام می پذیرد، ... به جمع آوری و بررسی مطالعات مورد نیاز و در نتیجه به طراحی مجتمع مد نظر دست یافته ام . ... پایان نامه معماری انواع فضاهای تجاری فرمت فایل دانلودی: .rar فرمت فایل ... رساله معماری مجتمع تجاری،اداری،تفریحی 162 صفحه ورد قابل ویرایش دسته: ... برترین فایل پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان | بیسترینها tiktak-777.bistarinha.xyz/.../برترین+فایل+پایان+نامه+بررسی+مجتمع+تجاری+آرمان.html‏ - ذخیره شده توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب پایان نامه بررسی مجتمع تجاری آرمان در 85 صفحه ورد قابل ویرایش ادامه مطلبsidot ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 10:56 | چاپ مطلب