X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش

پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت

در 150 صفحه ورد قابل ویرایش

پیشگفتار

مدیریت سازمان عمومی و خصوصی درچند دهه گذشته دگرگونیهای ژرفی را تجربه نموده است ضروریست مدیران به دقت با آنها روبرو شوند تا دریابند که راز موفقیت کشورهای صنعتی به امور توسعه و اقتصاد و بتوانند با آگاهی به ذوق واستعداد خویش این یافته ها را با نیازهای سازمان های خود و فرهنگ بومی ایران اسلامی بسنجد و راههای نوینی را برای بهتر اداره کردن سازمانهای کشورمان انتخاب وتجربه نمایند.

اداره بهتر سازمانها ونقش آن در توسعه اقتصادی وفرهنگی ودست یابی به هدفهای والا اهمیت روز افزون یافته وبه صورت راهی گریز ناپذیر در آمده است.

هنگامی که آدمی در مسیر رشد عقلانی خود به ضرورت برنامه ریزی در زندگی خویش پی برد آن را در نظام های اجتماعی به عنوان ابزاری در خدمت مدیریت ورهبری مورد توجه قرارداد امروز می بینیم که ساختار وجودی سازمانها آن چنان پیچیده است که بدون برنامه ریزیهای دقیق نمی توانند به حیات خود تداوم بخشند. اساس برنامه ریزی برآگاهی از فرصتها آتی وچگونگی استفاده از فرصتها و مبارزه با تهدیدها قرار دارد.

فلسفه برنامه ریزی به عنوان یک نگرش و یک راه زندگی که متضمن تعهد به عمل بر مبنای اندیشه،تفکر،آینده نگر وعزم راسخ به برنامه ریزی منظم ومداوم می باشد بخش انفکاک ناپذیر مدیریت است.

ضرورت برنامه ریزی فرد و سازمان برای رسیدن باهداف خویش نیاز به برنامه ریزی دارد بنابراین ضرورت برنامه ریزی برای رسیدن به جز بیشترین اهداف یک واقعیت انکارناپذیر است وهم نهادها درمحیطی متحول فعالیت می کنند.

عدم اطمینان ناشی از تغییرات محیطی برنامه ریزی را به صورت یک ضرورت انکارناپذیر در تمام نهادها دراورده است پیتر دراکر معتقد است که میان موثربودن انجام کارهای درست و کارایی درست انجام دادن کارها تفاوت است واین دو در مراحل انتخاب هدفها وآنگاه درچگونگی کسب آنها توام می باشد.

در تعریف اصل برنامه ریزی باید عنوان کرد که:

برای دست یابی به هدف مورد نظر باید قبل از تلاش فیزیکی یا اقدام به انجام کار تلاش ذهنی یا برنامه ریزی کافی صورت بگیرد.

محتویات:

این پایان نامه در حال حاضر در شش فصل تنظیم گردیده است که در فصل اول خلاصه ای از وضعیت شرکت ماژین صنعت و در فصل دوم تئوریها ونظریه های برنامه ریزی احتیاجات مواد mRp آورده شده است.

در فصل سوم این پایان نامه سعی کرده ام یک سری تئوریهای با توجه به فرآیند تولید به قسمت فعالیت شخص جای دهم بیشتر مطالب این فصل با استفاده از مطالعات فعالیت هایی در این زمینه گردآوری شده است فصل چهارم اشاره به وضعیت کارخانه در مورد موضوع بحث برنامه ریزی احتیاجات دارد.فصل پنجم به مقایسه تئوریهای با عملکرد کارخانه اشاره می کند و درفصل آخر به بیان پیشنهادات ومشکلات پرداخته ام.

مقدمه:

موجودی هر واحد صنعتی قسمت مهمی از دارایی های ان واحد تشکیل می دهد که به صورت مواد اولیه قطعات نیمه ساخته وساخته شده یافت می شود. سطح موجودی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد در شرایط عادی هرقدر موجودی کمتر باشد بهتر است زیرا از سرمایه میتوان به طریق دیگری استفاده نمود در شرایط ویژه کشور کم کردن موجودی در جهت استفاده از سرمایه مطلوب نبوده بلکه بهتر است که از اقلام مقدار بیشتر در انبارها ذخیره گردد تا درموقع بحرانی از آنها استفاده شود از طرفی نیز با توجه به محدودیت ارزی نمی توان به مقدار بسیار از کالا ها خریداری و همچنین لازم است کالاهای را که را زودتر به فروش رسانده و از بودجه آنها استفاده کرد. لذا باید سیاست مشخصی جهت برنامه ریزی مواد تعیین وآنها را اعمال کرد. به طور مثال از هر قلم دسته القام لازم است تا تعدادی را به عنوان موجودی اطمینان تعیین نموده وسپس با رعایت این مقدار حداقل جهت خرید مواد برنامه ریزی نمود.

با توجه به اینکه تعداد اقلام زیاد است ممکن است برخی اقلام کمبود داشته و برخی نیز زیادتر از مقدار لازم انبار شوند و یا ممکن ا ست بر اثر تعدد سفارشات نتوان آن ها را دسته بندی نمود و از تخفیف استفاده کرد. کمبودو یا اضافه داشتن مواد اولیه باعث بروزهزینه هایی می شود که به آنها اشاره می نماییم.

هزینه های ناشی از کمبودکالا:

1)توقف خط تولید

2) خرید اضطراری

3) اتلاف وقت مسئولین

هزینه های ناشی از موجودی اضافی

1)راکد ماندن سرمایه

2) هزینه نگهداری زیادتر

3) اشغال فضا

4)فاسد شدن کالا ویا منسوخ شدن آن

5)هزینه پرسنل جهت کنترل مواد اضافی

عمده ترین دلایلی که باعث می شود با کمبود موجودی و یا اضافه داشتن مواد مواجه شویم به شرح زیر است.

1)اشتباه در ثبت درخواست ها

2)اشتباه در پیش بینی تقاضا

3)تغییر در میزان تقاضا

4)اشتباه در تعیین مقادیر که باید ذخیره شوند

5)خرید مقادیر پیش از حد لزوم

6)عدم اطلاع کافی از هزینه های زیاد نگهداری

7)ضعف در سیستم برنامه ریزی و کنترل موادخرید فایللینک منبع :پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش

کاملترین فایل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=2677‏ - ذخیره شده 8 نوامبر 2016 ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش ... صنعت)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -پایان نامه شرکت ماژین صنعت- شده اید. خرید و دانلود پایان نامه شرکت ماژین صنعت | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=2100‏ - ذخیره شده 7 نوامبر 2016 ... اینک شما با جستجوی ((پایان نامه شرکت ماژین صنعت)) وارد صفحه ... کرد پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش […]. پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت - سیستم همکاری در فروش فایل سِرو filecero.cero.ir/product-324332-پایان-نامه-بررسی-شرکت-ماژین-صنعت.aspx‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش ... در فصل سوم این پایان نامه سعی کرده ام یک سری تئوریهای با توجه به فرآیند تولید به قسمت ... برترین فایل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت : ناب فایل nabfile.parsinblog.com/post/611‏ - ذخیره شده 2 ژانویه 2017 ... ... نامه بررسی شرکت ماژین صنعت)شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می رساند پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش. بررسی شرکت ماژین صنعت tazetarinha.rozblog.com/.../-بررسی-شرکت-ماژین-صنعت-.html‏ - ذخیره شده 24 ا کتبر 2016 ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش ... دریافت فایل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت – پرداخت و دانلود آنی . پایان نامه پیرامون شرکت ماژین صنعت | دانلوداکس! https://downloadocx.com/article=26814/refer=key-6‏ - ذخیره شده 10 نوامبر 2016 ... پایان نامه شرکت ماژین صنعت 2016-10-05 ... 13500 پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش پیشگفتار مدیریت سازمان ... دریافت فایل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت - پرداخت و دانلود آنی pichakweb.meeblog.ir/vote/2041-2‏ با سلام،محصول دانلودی +{{پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش. خرید آنلاین پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت « یاقوت وب yaghutweb.cloudsite.ir/خرید-آنلاین-پایان-نامه-بررسی-شرکت-ماژی/‏ 27 سپتامبر 2016 ... ... کامل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت و بررسی کامل هدایت میشوید. پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش. برترین فایل پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت - نقشینه ترنج naghshinetrng.madblog.ir/post/474‏ به صفحه ی دانلود _پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت_خوش امدید.امیدوارم بهره ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش. + نوشته شده در ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت | مقالات دانشگاهی farsidlfile.ir/پایان-نامه-بررسی-شرکت-ماژین-صنعت/‏ - ذخیره شده 19 ژوئن 2016 ... پایان نامه بررسی شرکت ماژین صنعت در 150 صفحه ورد قابل ویرایش. ارسال شده در عمومی |. « کارآفرینی طرح یک شرکت در زمینه تولید پودر تخم مرغ.
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 10:54 | چاپ مطلب