X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری

پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری

مقدمه:

برنامه به معنای مقررات با نظامی است برای انجام کار یا کارهای معین و برنامه ریزی به معنای عمل یا فرآیند یافتن و تنظیم مقررات تعریف می شود به بیان دیگر برنامه ریزی به معنای یافتن نظام برای اجرای یک کار یا رشته ای از کارها می باشد بهر حال، تنظیم مقررات و ایجاد نظام برای اجرای یک معین مبتنی بر شناخت آثار و عواقب و یا به طور کلی آگاهی است به همین جهت به تعریف کاملتری از برنامه ریزی آن را چنین تعریف می کنند:

برنامه ریزی یک فرآیند تصمیم گیری آگاهانه و دارای ویک تلاش نظام یافته برای رسیدن به هدف ویا اهداف خامی می باشد.

با توجه به تعریف برنامه ریزی در بالا، برنامه ریزی اقتصادی را می توان به شکل زیر تعریف کرد: به مجموعه ای از تصمیمات آگاهانه و ارادی، به منظور جهت دادن و کنترل تغییرات متغیرهای کلان اقتصادی، نظر تولید ملی، مصرف، پس انداز ، سرمایه گذاری، اشتغال، مواردات و صادرات و.............برای ئیل یکسری هدفهای از پیش تعیین شده برنامه ریزی اقتصادی می گویند.

برنامه ریزی اقتصادی انواع مختلفی دارد نظیر: برنامه ریزی ضد ادواری، برنامه ریزی توسعه، برنامه ریزی متمرکز ( مرکزی ) و هم چنین برنامه ریزی از نظر بعد و زمان به کوتاه مدت ( معمولاً یکساله) میان مدت (3-7 سال) و بلند مدت ( معمولاً بیش از 10 سال) تقسیم می شود.

در برنامه ریزی توسعه که عملاً همزمان، با طرح مساله توسعه نیافتگی وتوسعه و پس از جنگ جهانی دوم در کشورهای در حال توسعه آغاز شد، هدف متحول کردن ساختار اقتصادی جامعه است در کشورهای درحال توسعه برنامه ریزی های میان مدت دارای جذابیت بیشتری می باشند زیرا اجرای برنامه کوتاه مدت غیر عملی و برنامه های بلند مدت از نظر جلب مشارکت مردم با مشکل رو به رو است.

1-2- بیان مسئله:

آیا برنامه سوم توسعه توانست نرخ بیکاری را کاهش دهد؟

1-3- تاریخچه وسابقه موضوع تحقیق:

بیکاری هر نهاده تولید به منزله از دست رفتن فرصت آن نهاده برای تولید محصول است و انباشته شدن این فرصتها در طول زمان به کاهش تولید و ضعف نسبی کشور در برابر سایر کشورها منجر می شود. در این میان بیکاری نیروی کار به دلیل مواجهه با جنبه های انسانی، علاوه بر آثار اقتصادی، آثار اجتماعی و فرهنگی و سیاسی هم به دنبال دارد؛ به همین دلیل از اهمیت بیشتری برخوردار است نبود درآمد ونداشتن قدرت خرید از طرفی باعث کاهش قدرت خرید نیروی کار و کاهش توان تامین نیازهای اساسی او و طرف دیگر باعث کاهش قدرت تولیدی و تولید کننده به دلیل فروش نرفتن محصولش می شود که در نهایت کاهش تولید ملی و رشد اقتصادی را به دنبال دارد. ازاین رو تامین اشتغال موضوعی مهم برای جامعه و از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود. کشور ما هم به دلیل به سن اشتغال رسیدن موج جمعیتی حاصل از نرخ رشد بالای جمعیت دردهه های قبل، نرخ بیکاری بالایی را تجربه می کند. براساس داده های منتشر شده بانک مرکزی نرخ بیکاری از 6/2 دصد در سال 1351 به 5/14 درصد در سال 1379 رسیده است.

فهرست

فصل اول

کلیات تحقیق

ادبیات موضوع تحقیق

فصل سوم

روش شناسی تحقیق

فصل چهارم

تحلیل داده ها

فصل پنجم

نتیجه گیری و پیشنهادات

فهرست منابعخرید فایللینک منبع :پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری

برترین پکیج پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ ... paperstant.ir/برترین-پکیج-پایان-نامه-بررسی-تاثیر-برن/‏ - ذخیره شده 2 ژانویه 2017 ... برترین پکیج پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری – دانلود فایل. شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می ... برترین فایل پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری nabfile.parsinblog.com/post/1587‏ - ذخیره شده 2 ژانویه 2017 ... با سلام،محصول دانلودی +{{پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری }}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه ... [PDF] PDF: تحقیق بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری طی سال ... linkedarticles.ir/.../تحقیق-بررسی-تاثیر-برنامه-سوم-توسعه-بر-ن.pdf‏ - ذخیره شده داﻧﻠﻮد ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺳﻮم ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺮ ﻧﺮخ ﺑﯿﮑﺎری ﻃﯽ ﺳﺎل ﻫﺎی -831379، در ﻗﺎﻟﺐ word ... ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ رﺷﺘﻪ اﻗﺘﺼﺎد ﺑﺎ ﻋﻨﻮان ﺻﺎدرات ﻏﯿﺮﻧﻔﺘﯽ و ﺟﺎﯾﮕﺎه آن ﺑﺮ اﻗﺘﺼﺎد ﮐﺸﻮر3164- q. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ... پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری 2488zh.sarvdlc.com/‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری. روش تحقیق بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری طی ... www.karenthesis.ir/.../روش-تحقیق-بررسی-تاثیر-برنامه-سوم-توسعه-بر-نرخ-بیکاری-طی-سالهای-83-1379‏ - ذخیره شده روش تحقیق بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری طی سالهای 83-1379 ... پایان نامه بررسی عوامل و راهکارهای توسعه گردشگری با تاکید بر جاذبه های طبیعی ... پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری - تی مقاله tmaghalec.ir/?p=8358‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد اینک شما با جستجوی ((پایان نامه بررسی تاثیر برنامه ... برترین فایل پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری www.uniarcpapert.ir/article3197.html‏ - ذخیره شده 3 ژانویه 2017 ... امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی پایان نامه بررسی تاثیر ... دانلود فایل ( پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری) graficshamsine.meeblog.ir/post/607‏ - ذخیره شده هموطنان گرامی سلام.وقت بخیر هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از پایان ... دانلود پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری - مقاله 4txt.ir/دانلود-پایان-نامه-بررسی-تاثیر-برنامه-س/‏ - ذخیره شده - مشابه دانلود پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری. قیمت این پایان نامه ۲۰۰۰۰ تومان. تعداد صفحات ۵۵ صفحه. برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک ... [PDF] PDF[پایان نامه بررسی تاثیر برنامه سوم توسعه بر نرخ بیکاری ... articlenetwork.ir/pdf=34680‏ - ذخیره شده ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 26 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 50. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺳﻮم ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺮ ﻧﺮخ. ﺑﯿﮑﺎری. ﻣﻘﺪﻣﻪ: ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎی ﻣﻘﺮرات ﺑﺎ ﻧﻈﺎﻣﯽ اﺳﺖ ﺑﺮای اﻧﺠﺎم ﮐﺎر. ﯾﺎ ﮐﺎرﻫﺎی ﻣﻌﯿﻦ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎی ﻋﻤﻞ ﯾﺎ ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 10:32 | چاپ مطلب