X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه بازی و بازی درمانی

پایان نامه بازی و بازی درمانی


بیان مسأله

بازی وسیله ای طبیعی برای بیان و اظهار خود است، آدلر1 روانشناس معروف در سال 1937 می گوید: هرگز نباید به بازیها به عنوان روشی برای وقت کشی نگاه کرد. لندرث2 در سال 1995 اظهار می دارد که بازی برای کودک مساوی با صحبت کردن برای یک بزرگسال است، بازی و اسباب بازی کلمات کودکان هستند. ابتدا مکاتب مختلف روشهای یکسانی را در درمان کودکان و بزرگسالان در پیش می گرفتند، اما به تدریج دریافتند که نه تنها نمی توان روشهای درمانی مخصوص بزرگسالان را در مورد کودکان اعمال کرد بلکه باید تکنیکهای درمانی را نیز به گونه ای با شرایط کودکان تطبیق داد. از این رو بازی درمانی به عنوان تکنیک درمان مشکلات کودکان در دنیای امروز تجلی پیدا کرده و به طور روزافزونی در دنیای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد (آرین، 1378).

نل (1999) بر این باور است که تلفیق مداخلات رفتاری و شناختی از روشهای تلفیقی انواع دیگر رویکردها مناسبتر است و نتایج حاصل از این ترکیب را به هیچ طریق دیگری نمی توان بدست آورد.

اکانر (1997، به نقل از جرالد، 1999) بازی درمانی رفتاری – شناختی را بر نظریه های رفتاری – شناختی رشد هیجانی2 و آسیب شناسی روانی3 و مداخلاتی که از این نظریه ها نشأت گرفته است مبتنی می داند. این درمان دارای محدودیت زمانی4، ساختاریافته5، منسجم و مسأله مدار6 است و به برقراری یک رابطه درمانی خوب که نقش اساسی در فرایند درمان دارد منجر می شود.

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

مشکلات رفتاری ناشی از اختلال سلوک علت یک سوم مراجعه های بالینی و شایعترین اختلال در کودکان و نوجوانان است. اختلال سلوک با میزان بالای آسیب شناسی روانی رابطه دارد که خودپنداره و عزت نفس پایین، تاریخچه ای از آزارهای جسمانی، داشتن روابط جنسی در سنین پایین، سوء مصرف مواد، بزهکاری و جنایت را شامل می شود (باعدی، 1379).

پرخاشگری و ناسازگاری در روابط بین فردی از عمده ترین ملاکهای تشخیص اختلال سلوک به شمار می رود به گونه ای که بر اساس فهرست ملاکهای تشخیصی اختلال یاد شده در سیستمهای طبقه بندی چهارمین ویرایش راهنمای آماری و تشخیصی اختلالهای روانی (DSM-IV)1 و دهمین چاپ طبقه بندی بین المللی بیماریها و مسائل بهداشتی وابسته (ICD-10)2 می توان نشانه های یاد شده را جزء ملاکهای محوری این اختلال دانست.

اهداف تحقیق

هدف اصلی تحقیق حاضر بررسی کارآمدی بازی درمانی رفتاری – شناختی بر کاهش نشانه های پرخاشگری کودکان پسر 11 – 8 ساله مبتلا به اختلال سلوک می باشد.

فرضیه تحقیق

به کارگیری شیوه بازی درمانی رفتاری – شناختی باعث کاهش نشانه های پرخاشگری کودکان پسر 11 – 8 ساله مبتلا به اختلال سلوک می شود.

تعریف نظری مفاهیم تحقیق

بازی درمانی: کورسینی1 (2001) بازی درمانی را به عنوان یک رویکرد درمانی چنین تعریف می کند؛ استفاده از بازی و نیز اشیایی مثل عروسک، آب، جعبه ها، حیوانات عروسکی، طراحی، نقاشی و خاک بازی در روان درمانی کودک و بهداشت روانی.خرید فایللینک منبع :پایان نامه بازی و بازی درمانی

پایان نامه بازی درمانی شادرام: بازی درمانی، نقص توجه، بیش فعالی shadram.com/dissertation/‏ - ذخیره شده 1- پایان نامه اثربخشی بازی های کنترل خشم بر علائم رفتاری و خشم کودکان بیش فعال (پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی- دارای گواهی پذیرش چاپ مقاله ... پایان نامه بررسی بازی و بازی درمانی - ویکی پروژه wikiproject.ir/1284-.html?sid...‏ - ذخیره شده - مشابه بیان مسأله بازی وسیله ای طبیعی برای بیان و اظهار خود است، آدلر1 روانشناس معروف در سال 1937 می گوید: هرگز نباید به بازیها به عنوان روشی برای وقت کشی نگاه کرد. دانلود پایان نامه در مورد بازی و بازی درمانی www.pnut-ac.ir/.../دانلود+پایان+نامه+در+مورد+بازی+و+بازی+درمانی‏ - ذخیره شده دانلود پایان نامه رشته روان شناسی با موضوع اثربخشی شن بازی درمانی ،در درمان کودکان پیش فعال سنین 5 تا 7 سال استان تهران ، دانلود پایان نامه کودکان بیش فعال ... [DOC] بیان مسأله - فروشگاه 24 ساعته ایرانیان www.iran24h.com/more/m002141.doc‏ - ذخیره شده - مشابه چکیده پایان نامه روانشناسی بازی و بازی درمانی. بیان مسأله. بازی وسیله ای طبیعی برای بیان و اظهار خود است، آدلر1 روانشناس معروف در سال 1937 می گوید: هرگز نباید ... پی ورد پایان نامه بررسی میزان تأثیر شن بازی درمانی در درمان کودکان ... payword.sellfile.ir/prod-350000-پایان++نامه+بررسی+میزان+تأثیر+شن+بازی+درمانی+در+درمان+کودکان+بیش+فعال+7_5+سال+استان+تهرا...‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی میزان تأثیر شن بازی درمانی در درمان کودکان بیش فعال 7 5 سال استان تهران,بروزترین تحقیق بررسی میزان تأثیر شن بازی درمانی در در. مقاله بازی و بازی درمانی - دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی bankmaghale.ir/مقاله-بازی-و-بازی-درمانی/‏ - ذخیره شده - مشابه مقاله بازی و بازی درمانی مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۸۱ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله بازی و بازی ... پایان نامه بررسی تاثیر بازی درمانی در درمان کودکان بیش فعال ... weblog24.gdn/.../پایان-نامه-بررسی-تاثیر-بازی-درمانی-در-درمان-کودکان-بیش-فعال‏ - ذخیره شده نتایج جستجوی عبارت ' پایان نامه بررسی تاثیر بازی درمانی در درمان کودکان بیش فعال ' از بین کلیه اطلاعات و وبلاگهای ثبت شده در سایت در زیر نمایش داده شده است و ... بازی و بازی درمانی پایان نامه روانشناسی - سایت ایران تحقیق www.irantahghigh.com/.../525-پایان+نامه+روانشناسی+بازی+و+بازی+درمانی.aspx‏ - ذخیره شده خرید پایان نامه روانشناسی دانلود پایان نامه روانشناسی فروش پایان نامه بازی و بازی درمانی. پایان نامه بررسی تاثیر بازی درمانی در درمان کودکان بیش فعال epapers.ir/download/.../پایان-نامه-بررسی-تاثیر-بازی-درمانی-در-د/‏ - ذخیره شده دانلود پایان نامه کارشناسی بررسی تاثیر بازی درمانی در درمان کودکان بیش فعال پایان نامه در مورد کودکان بیش فعال پایان نامه بیش فعالی کودکان پایان نامه در مورد. پایان نامه روانشناسی بازی - ایران دانلود irdls.blogsky.com/1395/10/23/post-36182/‏ - ذخیره شده 3 ساعت قبل ... بازی و بازی درمانی پایان نامه روانشناسی - سایت ایران تحقیق www.irantahghigh. com/.../525-پایان+نامه+روانشناسی+بازی+و+بازی+درمانی.aspx‏ ...
برچسب‌ها: پایان، نامه، بازی، درمانی
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 09:46 | چاپ مطلب