X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها

پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها

مقدمه

علل مهاجرت روستا به شهر

مهاجران روستایی در شهرها

انواع حاشیه ها

علل حاشیه نشینی

تاریخچه ی حاشیه‌نشینی در مشهد

اصطلاح حاشیه نشینی در کشور های مختلف

چکیده مقاله

مهاجرت و حاشیه‌نشینی دو پدیده به ظاهر متفاوت می‌باشند که برآیند یک عامل مشترک بوده و نتایج و تبعات مشابهی هم بخصوص برای شهرها بدنبال دارد.

مهاجرت که خود نتیجه ی نابرابری‌های مکانی و بی‌عدالتی‌های منطقه‌ای می‌باشد، به دلیل ویژگی‌های خاص مهاجران و علل مهاجرتشان پیامدهای منفی متعددی برای شهرها و روستاها بدنبال دارد که از جمله ی آنها ظهور و گسترش پدیده ی حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ می‌باشد.

حاشیه‌نشینان به علت فقر شدید و همه‌جانبه ( اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و…) و اعتراض نسبت به وضع موجود و ابراز وجود در شهرها ، اقدام به فعالیت‌هایی می‌نمایند که موجب سلب آسایش شهروندان و امنیت شهرها می‌گردد.

این موضوع در شهر مشهد از شدت بیشتری برخوردار بوده و مشکلات زیادی را هم ایجاد نموده است. سرقت‌های متعدد ، آدم‌ربایی و آدم‌کشی، قاچاق مواد مخدر ، شرارت ، تجمعات خیابانی و… از جمله ی این معضلات هستند.

آنچه مسلم است بدون توجه به علل مهاجرت روستاییان و سکنه ی شهرهای کوچک به شهر های بزرگی مانند مشهد، مبارزه با معلول و تلاش برای ساماندهی حاشیه نشینی نتایج ملموس و چندانی نخواهد داشت.

مقدمه :

مهاجرت بی‌رویه به شهرها و گسترش حاشیه‌نشینی در قرن گذشته و قرن اخیر از معضلات مهم شهرهای بزرگ جهان، بخصوص در کشورهای در حال توسعه می‌باشد، که پیامدهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی متعددی به دنبال داشته است.

این دو پدیده جمعیتی و شهری اگر در راستای هم قرار گیرند و به هم پیوند بخورند، قطعاً مشکلات و پیامدهای منفی مضاعفی را برای یک جامعه بخصوص شهرهای بزرگ به دنبال خواهند داشت.

از آنجایی که علل حاشیه‌نشینی رانمی‌توان خارج از چارچوب علل مهاجرت ـ بخصوص مهاجرت روستا به شهر ـ بررسی کرد، می‌بایستی آنها را به طور توأمان مطالعه نمود. چرا که از یک طرف عوامل دافعه (Pushfactors) در روستا موجب تخلیه این واحدهای جمعیتی و مولد می‌گردد و از طرف دیگر عوامل جاذبه (Pull factors) آنها را به سوی شهرها کشانده و سربار جامعه شهری می‌نماید.

برای بررسی نقش این فرآیند در مسائل شهری و بخصوص امنیت اجتماعی شهرها لازم است دلایل مهاجرت، تیپ مهاجران و خصوصیات آنها و همچنین وضعیت مناطق حاشیه‌نشین شهرها و ساکنان آنها مورد توجه قرار گیرند. چرا که بخش اعظم بزهکاری ها، جرم های مشهود و نامشهود و جنایاتی که در این کانونهای جمعیتی اتفاق می‌افتد و یا ساکنان آنها در سطح جامعه مرتکب می‌شوند، ناشی از ساختار فیزیکی، فرهنگی، جمعیتی و اقتصادی این نواحی و ساکنان آنها می‌باشد.

حاشیه‌نشینان دارای وضعیت اجتماعی و اقتصادی نامناسبی بوده و بندرت جذب ساختارهای مدرن شهری می‌شوند. برداشت‌ها و روحیات خود آنها، نحوه برخورد و رفتار شهروندان دیگر با آنها، عدم توجه مسئولان سیاسی و خدماتی شهرها به آنها، موجبات ایجاد روحیه ی عصیان‌ورزی و حس انتقام در آنها شده که خود را به صورت رفتارهای نابهنجار و مشکل‌آفرین بروز می‌دهد.خرید فایللینک منبع :پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها

پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها idownload.cero.ir/product-323794-پایان-نامه-مهاجرت-،-حاشیه-نشینی-و-امنیت-اجتماعی-شه.aspx‏ - ذخیره شده قیمت فایل فقط 4,000 تومان. خرید. پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها. مقدمه. علل مهاجرت روستا به شهر. مهاجران روستایی در شهرها. انواع حاشیه ها. پایان نامه علوم اجتماعی درباره مهاجرت و حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها www.payanname.net/پایان-نامه-علوم-اجتماعی-درباره-مهاجرت/‏ - ذخیره شده - مشابه مهاجرت و حاشیه‌نشینی دو پدیده به ظاهر متفاوت می‌باشند که برآیند یک عامل مشترک بوده و نتایج و تبعات مشابهی هم بخصوص برای شهرها بدنبال دارد. مهاجرت که خود نتیجه ی ... پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها www.karenthesis.ir/.../پایان-نامه-مهاجرت-حاشیه-نشینی-و-امنیت-اجتماعی-شهرها‏ - ذخیره شده پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها چکیده مقاله مهاجرت و حاشیه‌نشینی دو پدیده به ظاهر متفاوت می‌باشند که برآیند یک عامل مشترک بوده و نتایج و ... [PDF] PDF[پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهرها] شبکه مقاله articlenetwork.ir/pdf=36695‏ - ذخیره شده ﺻﻔﺤﻪ 1 2017-01-09 داﻧﻠﻮد ﺷﺪه در ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﻣﻬﺎﺟﺮت ، ﺣﺎﺷﯿﻪ ﻧﺸﯿﻨﯽ و اﻣﻨﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺷﻬﺮﻫﺎ. ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﻣﻬﺎﺟﺮت ، ﺣﺎﺷﯿﻪ ﻧﺸﯿﻨﯽ و اﻣﻨﯿﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺷﻬﺮﻫﺎ. دﺳﺘﻪ: ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: doc. تحقیق مهاجرت، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهرها epapers.ir/download/.../تحقیق-مهاجرت،-حاشیه-نشینی-و-امنیت-اجتم/‏ - ذخیره شده دانلود تحقیق مهاجرت، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهرها مقاله دانلود مقاله مهاجرت دانلود ... مهاجرت و حاشیه‌نشینی دو پدیده به ظاهر متفاوت می‌باشند که برآیند یک عامل ... مقاله تاریخچه حومه نشینی · پایان نامه بررسی انگیزه های مهاجرت روستائیان به شهر و علل ... پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها : شمع و پروانه shamoparvanm.parsinblog.com/post/418‏ - ذخیره شده 21 دسامبر 2016 ... بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید اینک شما با جستجوی ((پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی ... کاملترین فایل پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها 1k5i66.nikandlc.ir/‏ - ذخیره شده کاملترین فایل پایان نامه مهاجرت ، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهر ها. فروش دانلودی پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها ... www.uniarcpapert.ir/article8805.html‏ - ذخیره شده 6 روز پیش ... شما به صفحه اختصاصی پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه ادامه مطلب کلیک کنید. مقاله مهاجرت، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهرها www.requestarticle.ir/.../مقاله-مهاجرت-حاشیه-نشینی-امنیت-اجتماعی-شهر‏ - ذخیره شده 2 نوامبر 2016 ... دانلود مقاله با موضوع مهاجرت، حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی شهرها در قالب word و ... دانلود پایان نامه کارشناسی رشته معماری عوامل توسعه شهرنشینی و ... برترین فایل پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها ... www.risearticle.ir/download/7527‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... با سلام،محصول دانلودی +{{پایان نامه مهاجرت ، حاشیه‌نشینی و امنیت اجتماعی شهرها}}+ آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 05:43 | چاپ مطلب