X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی

پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی

پیشگفتار

مهر و محبت یکی از برترین و باارزش ترین گوهرهای وجودی انسان بوده و مهروزی اساس شکل گیری و انسجام جوامع انسانی را تشکیل می دهد. در سایه ی مهر و محبت انسان ها روابط سالم با یک دیگر برقرار کرده و امکان پیشرفت جامعه ی خود را فراهم می آورند. بدون شک وجود مهر و محبت در یک جامعه اطمینان و اعتماد افراد به یک دیگر را افزایش داده و با کاهش تنشها و مشکلات ناشی از آن، تمام توان انسان صرف نیکوکاری و پرداختن به همنوعان خواهد شد.

وجود مهر و محبت و مهرورزی در یک خانواده از مهمترین ویژگی های یک خانواده ی موفق و سالم می باشد. برقراری روابط محبت آمیز بین والدین و همچنین بین والدین و فرزندان و بین فرزندان با یکدیگر می تواند اطمیانی برای پیشرفت کودکان باشد. چرا که کودکان در سایه ی مهر و محبت می توانند جدای از استرس ها وتنشها و نگرانی ها به فعالیت پرداخته و استعداد های خود را شکوفه کنند. با توجه به اهم مهروزی و نقش خانواده در ابراز مهر و محبت ، این تحقیق به بررسی این موضوع پرداخته است.

چکیده

بدون شک ابراز مهر و محبت به شیوه های مختلف صورت می گیرد و فقط یک موضوع عاطفی و روانی نبوده و به تمام جنبه ها و زوایای زندگی یک فرد مربوط می شود. بنابراین ابراز محبت می تواند به شکل های مختلفی بروز نماید که مشخص ترین آن تاثیر روانی و عاطفی است، اما درصد بسیار زیادی از ابراز محبت می تواند به صورت جنبه های مادی باشد. باید توجه داشت که ابراز محبت باید در تمام جنبه های آن مورد توجه قرار بگیرد، چه مادی و چه معنوی. این تحقیق علاوه بر جنبه های مادی و معنوی ابراز محبت که معمولاً به صورت آگاهانه در خانواده ها بروز می کند مواردی را که به صورت غیر آشکار می تواند بر ابراز محبت در خانواده تاثیر داشته باشد مورد بررسی قرار می دهد. به عنوان مثال نقش ساختار خانواده در میزان ابراز محبت و یا تاثیر خانواده های مشکل دار در میزان ابراز محبت و بالعکس (یعنی تاثیر محبت و مهرورزی بر روی ساختار خانواده و بهبود روابط) مورد بررسی قرار گرفته است.

والدین بر فرزندان خود به روشهای گوناگون اثر می گذارند، مکانیسم های مختلفی که ممکن است اثرات ساختار خانواده بر پیامد های رفتاری فرزندان را نشان دهد، بیشمار است. با این وجود چهار مکانیسم اولیه که در منابع مختلف درباره ی آنها بحث شده است عبارتند از: وضعیت اقتصادی، اجتماعی سازی والدین، استرس کودکی و رفاه روانشناختی مادری.

چهار دیدگاه تئوریک باعث فرضیه هایی درباره اینکه آیا ساختارهای خانوادگی از یکدیگر متفاوتند و اگر هستند چگونه، شده است. یک دیدگاه این است که بدنامی فاکتور کلیدی است که منجر به پیامد های توصعه ای ضعیف می شود.

خانواده های فرزند خوانده رفاه کمتر و کیفیت روابط ضعیف تری نسبت به خانواده های واقعی نشان می دهند. مادر خوانده ها بیان می کنند که بچه های آنها بیشترین مشکلات برون سازی را دارند.

دومین دیدگاه این است که اجتماعی سازی توسط دو والد بهینه است. اگر این مسئله درست باشد، باید انتظار داشت که خانواده های تک والدی بدتر از سایر چهار نوع دیگر باشند. مشخص شده که مادران تنها رفاه کمتری نسبت به مادران متاهل داشتند. آنها در روش های سازگار از سایر خانواده ها متفاوت نبودند و بچه ها در خانواده های مادر تنها هیچ تفاوتی در رفاه یا سایر روابط در مقایسه با سایر خانواده ها گزارش نداده اند.

سومین دیدگاه بر تقدم روابط تنی با دو والد تاکید دارد. بر اساس این دیدگاه می توان انتظار داشت که خانواده های تک والدی ، والد ناتنی و فرزند خوانده در مقایسه با خانواده هایی که دو والد متاهل که با فرزندان تنی خود زندگی می کنند، ناقص هستند. یافته های تحقیقی حمایت محدودی برای این دیدگاه ایجاد می کند.

دیدگاه چهارم اهمیت فرایند های خانواده در همه ساختار های خانواده را بیان می کند و بیان می کند که ساختار خانواده در پیش بینی رفاه و کیفیت روابط و میزان مهرورزی و کیفیت روابط نسبتاً غیر مهم است.

فهرست مطالب

عنوان صفحه

پیشگفتار 1

1- اهداف 2

2- پیشینه ی تحقیق 4

3- روش تحقیق 6

3- ارتباط بین ساختار خانواده بر ابراز محبت و پیامدهای رفتاری جوانان و نوجوانان 7

3-1 وضعیت اقتصادی: 8

3-2 اجتماعی سازی: 9

3-3 استرس 10

3-4 رفاه روانشناختی مادری: 11

4- مقایسه ی میزان مهرورزی در بین خانواده های دارای فرزند خوانده، دو والدی تنی، مادر تنها، پدر خوانده و مادر خوانده 12

4-1 بد نام سازی به عنوان یک فاکتور کلیدی: 14

4-2 اجتماعی سازی توسط دو والد به صورت بهینه: 15

4-3 تحقیق طلاق و والدین ناتنی: تقدم روابط تنی: 16

4-4 تاثیر فرایند های خانواده: 17

4-5 اهمت ساختار خانواده در پیش بینی رفاه روانی، مهرورزی و کیفیت روابط اعضای خانواده: 18

5- مهرورزی در سیره امام موسی کاظم(ع) 21

6- موانع مهرورزی 34

7-نتیجه گیری 35

منابع 39خرید فایللینک منبع :پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی

دانلود فایل ( پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی) 5k9vla.pptstant.ir/‏ - ذخیره شده دانلود فایل ( پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی) پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی filecero.cero.ir/product-323382-پژوهش--خانواده-و-نقش-آن-در-ابراز-محبت-و-مهرورزی.aspx‏ - ذخیره شده دانلود تحقیق خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی تحقیق نقش خانواده در ابراز محبت و مهرورزی بررسی ساختار خانواده بر ابراز محبت و پیامدهای رفتاری جوانان و ... پایان نامه خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی www.karenthesis.ir/.../پایان-نامه-خانواده-و-نقش-آن-در-ابراز-محبت-و-مهرورزی‏ - ذخیره شده پایان نامه خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی کارشناس ارشد زیست شناسی ... در گسترش مهرورزی و تمایل افراد برای ابراز محبت، موضوعی است که در این پژوهش مورد ... فروش دانلودی پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی | نگین پروژه neginproj3.ir/post-1469.html‏ - ذخیره شده 27 نوامبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز ... دانلود فایل ( پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی) : جلوه مهتاب jelvemahtd.parsinblog.com/post/1951‏ - ذخیره شده 20 ا کتبر 2016 ... دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید به صفحه دانلود فایل(پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید. برترین فایل پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی – یونیک ... www.uniarcpapert.ir/article6546.html‏ - ذخیره شده 6 روز پیش ... با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان. با سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی وارد شده اید. خرید آنلاین پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی shameparvan.ruzfa.ir/post/2578‏ - ذخیره شده به صفحه دانلود فایل(پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{پژوهش خانواده و نقش ... پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی – جی مقاله gmaghaleh.toniarticle.com/paper655‏ - ذخیره شده 28 نوامبر 2016 ... ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیم محقق گرامی،شما با جستجوی پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی وارد این صفحه شده اید محصول ... کاملترین فایل پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی – جی ... garticle98.ir/downloadpaper-10862.html‏ - ذخیره شده 24 دسامبر 2016 ... با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان با سلام،محصول دانلودی +{{پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد. دانلود (پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی) 48mkq3.abtindls.ir/‏ - ذخیره شده دانلود (پژوهش خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزی)
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 01:39 | چاپ مطلب