X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

تحقیق درباره خلاقیت

تحقیق درباره خلاقیت

خلاقیت چیست ؟

خلاقیت برحسب فرایندتولید،شخص ابتکارکیفیت بالا وتولیدی ناب (در فرایندی بین فردی ودرون فردی )نیز تعریف شده است در پرورش خلاقیت کودکان ، باید برمفهوم فرآیند ، که همان رشد وپرورش اندیشه های ابتکاری است ، تأکید کرد . زیرا ابتکار اساس توان خلاق محسوب می شود .وقتی می خواهیم بفهمیم که منظور ازفرآیند چیست ، بهتر این است که ابتدا همان طور که گیلفورد بیان کرده است ، بین تفکر همگرا وتفکر واگرا تفاوت قایل شویم .مسائل مربوط به تفکر همگرا غالباً یک جواب درست دارند ؛درحالیکه مسائل مربوط به تفکر واگرا مستلزم ارائه راه حلهای متعدد به همت حل کننده است که البته باید خیلی نو وبدیع ،باکیفیت بالا وقابل اجرا باشد .

برای این که درک درستی ازخلاقیت کودکان به دست آوریم باید خلاقیت را ازهوش تمیز دهیم، وارد ،اظهارات نگران کننده ای درباره این که آیا باید خلاقیت کودکان را ازسایر توانایی های شناختی آنان تمیز داد ، بیان کرده است.

مطالعات اخیرنشان می دهد که عناصرخلاقیت،با هوش تفاوت واقعی دارند . اصطلاح "سرآمد"غالبا برای نشان دادن افراد دارای هوش بهربالا بکار می رود .اما والاچ اعتقاد دارد که هوش وخلاقیت مستقل ازهم اند وکودکان بسیار خلاق هم می توانند باهوش باشند وهم نباشند.

خلاقیت ازحدی که توصیف شد فراتر می رود وبا قریحه های موسیقیایی وهنری نیز ارتباط پیدا می کند.ازاین منظر قریحه یعنی دارا بودن درجه عالی از مهارت های فنی فردی که دریک زمینه تخصص یافته است ، بنابراین یک هنرمند می تواند بطور شگفت انگیزی صاحب مهارت های فنی باشد ؛ اما ممکن است درایجاد هیجان ازطریق یک تابلو نقاشی موفق نباشد .خوب است که بدانیم خلاقیت براساس شواهد موجود فقط درقالب موسیقی هنر ، یا نویسندگی ظاهر نمی شود ؛بلکه درتمام فضای آموزشی ، علمی ، اجتماعی وسایر حوزه ها قابل رؤیت است .اکثر ابزارهای اندازه‌گیری خلاقیت به سنجش سیالی اندیشه می پردازند . تکالیف مربوط به سیالی اندیشه نیازمند آن است که کودکان برای پاسخ به یک مسأله خاص ، پاسخ های زیادی بدهند ؛ نظیر آنچه درتکنیک یورش مغزی انجام می شود.به طور کلی سیالی اندیشه شاخص مهمی در فرآیند خلاقیت تلقی می شود.امکان دارد درتکالیف یورش مغزی پاسخ های کودکان عادی یا ابتکاری باشد ؛ ولی با ادامه کار ، توان خلاقه کودکان افزایش می یابد .به این ترتیب وقتی ازکودک 4ساله ای می خواهیم که تمام چیزهای قرمز رنگ رانام ببرد،درمی یابیم که او نه تنها قادر است واگن‌ها ، ماشین هاومیوه ها رانام ببرد؛ بلکه به آبله مرغان ودست سرمازده نیز اشاره خواهد کرد.خرید فایللینک منبع :تحقیق درباره خلاقیت

مقاله خلاقیت،نوآوری و کارآفرینی - پویندگان فن و مهارت m4abdy.blogsky.com/1389/03/31/post-2/‏ - ذخیره شده - مشابه خلاقیت از جمله مسائلی است که درباره ماهیت و تعریف آن تاکنون بین محققان و روانشناسان توافقی به عمل نیامده است و در مجموع تعرفهای مختلفی برای خلاقیت صورت ... تحقیق درباره خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی www.asemankafinet.ir/.../تحقیق-درباره-خلاقیت-و-نوآوری-و-کارآفرینی.aspx‏ - ذخیره شده - مشابه تحقیق درباره خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی تعریف خلاقیت :• هربرت فوکس معتقد است که «فرآیند خلاقیت عبارت است از هر نوع فرآیند تفکری که مساله…,تحقیق ... خلاقیت و نوآوری: تعریف، مفاهیم و مدیریت آن :: مقاله در راهکار مدیریت www.mgtsolution.com/olib/468246586.aspx‏ - ذخیره شده - مشابه این مقاله به تشریح مفاهیم و مبانی خلاقیت و نوآوری می‌پردازد. تعاریف مختلفی از خلاقیت ارائه می‌شوند و ... درباره مطلب جاری نظر دهید مطالب مرتبط با مطلب جاری. :: مقاله ... تحقیق در مورد خلاقیت و نوآوری - دانلود مقاله mag-iran.com/تحقیق-در-مورد-خلاقیت-و-نوآوری.htm‏ - ذخیره شده - مشابه خلاقیت و نوآوریدانشمندان تعاریف متعددی در مورد خلاقیت بیان کرده اند اما به طور کلی ... کردن اهداف با وضعیت روز و اصلاح و بهبود در روشهای تحقیق این اهداف انجام می شود. «خلاقیت چیست؟» - راسخون rasekhoon.net/article/show/130078/خلاقیت-چیست/‏ - ذخیره شده رتبه: ۳ - ۴۰ رأی نظریه ها و تعریف گوناگونی که تاکنون درباره ی خلاقیت مطرح گردیده، غالبا هرکدام جنبه .... خلاقیت یعنی روانی، انعطاف پذیری و ابتکار ساخته است، در طی تحقیقات و ... دانلود تحقیق در مورد خلاقیت و نوآوری و مدیریت modir-khno-t.lel.ir/‏ - ذخیره شده 5 سپتامبر 2016 ... دانلود مقاله خلاقیت و نوآوری و مدیریت ,دانلود پایان نامه خلاقیت و نوآوری و مدیریت , دانلود جزوه خلاقیت و نوآوری و مدیریت ,دانلود پاورپوینت خلاقیت و ... خلاقیت و نوآوری - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت www.hawzah.net/fa/Article/View/88901/خلاقیت-و-نوآوری‏ - ذخیره شده - مشابه اندیشمندان دیگری نظر دارند که تحقیق در مورد خلاقیت و عناصر تشکیل دهنده آن، بیش از ... خلاقیت از موضوعاتی است که دربارة آن بحث فراوان شده است بی آنکه مفهوم آن ... تعریف خلاقیت به زبان ساده - سایت معلم خلاق www.moalemekhalagh.com/.../64-simple-definition-of-creativity‏ - ذخیره شده - مشابه در این مقاله می‌خواهیم خلاقیت را به زبان بسیار ساده تعریف کنیم و ببینیم خلاقیت چیست و چه چیزهایی را شامل می‌شود. .... تحقیقات بیش از یک دهه طول کشید، 12 میلیون دلار صرف شد و در نهایت آنها خودکاری طراحی کردند که در ... من سوال دارم درباره مقاله/؟ خلاقیت rezaeinarges2.persianblog.ir/‏ - ذخیره شده - مشابه خلاقیت. به یارى خلاقیت بود که انسان توانست پس از حدود 50 هزار سال ..... معروف‌ترین تحقیق تطبیقی که درباره ارتباط ویژگی های فردی و خلّاقیت انجام گرفت متعلق ... تحقیق درباره خلاقیت - سیستم وبلاگدهی baludtabiat.madblog.ir/post/575‏ - ذخیره شده 5 نوامبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(تحقیق درباره خلاقیت)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید. شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{تحقیق درباره خلاقیت}را ...
برچسب‌ها: تحقیق، درباره، خلاقیت
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 01:24 | چاپ مطلب