ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه

طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه

قسمتی از متن:

خورشید و انواع نیروگاه‌ها

خورشید منبع عظیم انرژی، بلکه سرآغاز حیات و منشأ تمام انرژی‌های دیگر است. در حدود 6هزار میلیون سال از تولد این گوی آتشین می‌گذرد و در هر ثانیه 4/2 میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می‌شود. با توجه به وزن خورشید که حدود ۳۳۳هزار برابر وزن زمین است این کره نورانی را می‌توان به‌عنوان منبع عظیم انرژی تا ۵میلیارد سال آینده به حساب آورد.
خورشید از گازهایی نظیر هیدروژن، هلیم و ۶۳عنصر دیگر که مهم‌ترین آنها اکسیژن، کربن، نئون و نیتروژن است، تشکیل شده‌است.

میزان دما در مرکز خورشید حدود ۱۰ تا ۱۴میلیون درجه سانتی‌گراد است که از سطح آن با حرارتی نزدیک به 5هزار و 600درجه و به صورت امواج الکترو مغناطیسی در فضا منتشر می‌شود.

زمین در فاصله ۱۵۰میلیون کیلومتری خورشید واقع است و ۸دقیقه و ۱۸ثانیه طول می‌کشد تا نور خورشید به زمین برسد. بنابراین سهم زمین در دریافت انرژی از خورشید میزان کمی از کل انرژی تابشی آن است. حتی سوخت‌های فسیلی ذخیره شده در زمین، انرژی‌های باد، آبشار، امواج دریاها و بسیاری موارد دیگر از جمله نتایج همین انرژی دریافتی زمین از خورشید است.

تأسیساتی که با استفاده از آنها انرژی جذب شده حرارتی خورشید به برق تبدیل می‌شود نیروگاه حرارتی خورشیدی نامیده می‌شوند. این تأسیسات بر اساس انواع متمرکز کننده‌های موجود و بر حسب اشکال هندسی متمرکز کننده‌ها به 3دسته تقسیم می‌شوند:

1- نیروگاه‌هایی که گیرنده آنها آینه‌های سهموی ناودانی هستند.

2- 2- نیروگاه‌هایی که گیرنده آنها در یک برج قرار دارد و نور خورشید توسط آینه‌های بزرگی به نام هلیوستات به آن منعکس می‌شود.

3- 3- نیروگاه‌هایی که گیرنده آنها بشقابی سهموی است.

مزایای نیروگاه‌های خورشیدی

نیروگاه‌های خورشیدی که انرژی خورشید را به برق تبدیل می‌کنند مزایای زیادی در برابر نیروگاه‌های فسیلی دارند، به خصوص اینکه سازگار با محیط زیست هستند و قادر به حل مشکل برق به‌خصوص در دوران اتمام ذخایر نفت و گاز هستند. تأسیس و به‌کارگیری نیروگاه‌های خورشیدی آینده‌ای پرثمر و زمینه‌ای گسترده را برای کمک به خودکفایی و قطع وابستگی کشور به صادرات نفت فراهم خواهد کرد.

می‌توان به اختصار مزایای نیروگاه‌های خورشیدی را اینگونه شرح داد:خرید فایللینک منبع :طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه

دانلود (طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه) sheypoorzanlanati.rozblog.com/.../دانلود-طرح-تحقیقی-خورشید-و-انواع-نیروگاه.html‏ - ذخیره شده 9 دسامبر 2016 ... ... تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه) 1 . طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه - فایل ناب طرح…,دانلود (طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه),شیپورزن. دانلود طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه -کامل و جامع – مقاله ستان paperstant.ir/دانلود-طرح-تحقیقی-خورشید-و-انواع-نیروگ/‏ - ذخیره شده 6 روز پیش ... سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. عنوان محصول دانلودی:طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه be3t.filenab.com/product-66818-طرح-تحقیقی-خورشید-و-انواع-نیروگاه.aspx‏ - ذخیره شده طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه. قسمتی از متن: خورشید و انواع نیروگاه‌ها. خورشید منبع عظیم انرژی، بلکه سرآغاز حیات و منشأ تمام انرژی‌های دیگر است. در حدود 6هزار ... دریافت فایل طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه - پرداخت و دانلود آنی shamoparvanm.mjblog.ir/post/1655‏ - ذخیره شده امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید هموطن گرامی سلام. به صفحه ی دانلود _طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه_خوش امدید.امیدوارم بهره ... برترین پکیج طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه – دانلود فایل ... nasim.toniarticle.com/dlkade/y345‏ - ذخیره شده 2 دسامبر 2016 ... محقق گرامی،شما با جستجوی طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه)شما را در ... برترین پکیج طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه – دانلود فایل ... neginproj3.ir/post-183.html‏ - ذخیره شده برترین پکیج طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه – دانلود فایل. نوامبر 26th, 2016 بدون دیدگاه. سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. نام محصول دانلودی: طرح تحقیقی ... خرید فایل( طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه) – رهپویان دانلود rahpuodle.ir/filepost-19106.html‏ - ذخیره شده 18 دسامبر 2016 ... اینک شما با جستجوی ((طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه- شده اید. دانلود طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه -کامل و جامع – یونیک مقاله www.uniarcpapert.ir/article8359.html‏ - ذخیره شده 5 روز پیش ... دانلود طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه -کامل و جامع. شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد هموطن گرامی سلام.به صفحه ی ... دانلود (طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه) – نوید دانلود naviddl.papertrsfa.ir/?p=3957‏ - ذخیره شده 22 نوامبر 2016 ... بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید نام محصول دانلودی: طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی. طرح تحقیقی ... کاملترین فایل طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=10228‏ - ذخیره شده 13 نوامبر 2016 ... به صفحه ی دانلود _طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از طرح تحقیقی خورشید و انواع نیروگاه ببرید. طرح تحقیقی ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 00:44 | چاپ مطلب