X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک

سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک

مقدمه:

اولین اطلاعات ثبت شده در این مورد توسط مارکو پولو در سال 1295 میلادی بوده است که در مناطق غربی چین ونزدیک تبت و مغولستان حیواناتش بعد از چرای گیاهان آن منطقه شروع به تلو خوردن می‌نمودند که امروزه می‌دانیم ناشی سمیت حاد سلنیومی‌بوده است.

برای اولین بار سلنیوم توسط Berzelius که در سال 1817 یا 1818 رسوبات و لجنهایی که از اکسیداسیون اکسید سولفور سنگ مس بدست می‌آمد را مورد بررسی قرار داد کشف شد وی متوجه شد که در بین آن عنصر جدیدی وجود دارد اما در آن هنگام آنرا با تلوریم اشتباه گرفتند بعد از گذشت ربع قرن Arnold به گوگرد قرمز توجه کرد و متوجه موادی در رسوبات آن شد و آنرا Sulfurrubeum نامید. به هر حال تا سال 1950 کسی متوجه وجود سلنیوم نبود فقط می‌دانستند که درجدول تناوبی عنصری وجود دارد که بار گوگرد (s) و عنصر تلوریم (Ti) هم خصوصیات است. و حتی خصوصیاتی به طور مشترک با هر یک از آنها دارد یعنی هم خصوصیات فلزی و هم غیر فلزی را داراست و در حالت سمیت،5 برابر خطرناک تر از آرسنیک می‌باشد؛ در نهایت آنرا سلنیوم نامیدند و بیان نمودند که این عنصر در محدوده خیلی کوچکی برای جانواران قابل استفاده می‌باشد.

در کل سلنیوم از عناصر کم مصرف می‌باشد که باعث سلامتی فرد یا گیاه یا حیوان می‌گردد، ولی همانطور که گفته شد مقدار نیاز به سلنیوم خیلی کم است.

سلنیوم اغلب در پروتئن ها موجب ساختن سلنوپروتئن ها می‌گردد که برای تولید آنزیمهای آنتی اکسیدان مهم هستند این آنتی اکسیدانها به کمک Se-Pt ها در حفظ سلامتی سلولها که مورد خطر رادیکالهای آزاد اکسیژن می‌باشند موثرند به صورت خلاصه باید گفت رادیکالهای آزاد بطور طبیعی در متابولیسم اکسیژن ساخته می‌شوند که ممکن است در ایجاد بیمارهای مزمن مثل سرطان و بیمار قلبی و عروقی و یا حتی در انجام فعالیتهای منظم غده تیروئید و سیستم دفاعی بدن نقش داشته باشند.

یکی از راههای مطمئن جذب سلنیوم خوردن غذاهای گوشتی وگیاهانی است که در مناطقی با خاکهای سرشار از سلنیوم می‌رویند که در ادامه بطور مفصل راجع به آن بحث خواهد شد. و در نهایت نتجه گیری می‌گردد که کمبود یا سمیت سلنیوم در بدن انسان تحت تاثیر مقدار سلینوم در بدن دامها و حیواناتی است که انسان از آن تغذیه می‌کند و آنها هم به نوبه خود متاثر از گیاهان منطقه و خاک آن نواحی اند البته در این میان عواملی چون اقلیم و pH هم موثر خواهند بود.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی: سلینوم

همانطور که در جدول شماره یک نشان داده شد سلنیوم عنصری با عدد اتمی‌34 و وزن اتمی‌78.96 و چگالی 79/4 گرم بر سانتیمتر مکعب در 20 درجه سانتگراد است. حجم اتم آن 45/16 سانتیمتر مکعب بر مول می‌باشد و جزء عناصر غیر فلزی و از گروه شش جدول تناوبی است که معروف به chalcogen می‌باشد.خرید فایللینک منبع :سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک

سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک - برترین فایل ها - فایل ناب bartarin.filenab.com/product-55762-khak.aspx‏ - ذخیره شده سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک مقاله پژوهش تحقیق پروژه دانلود مقاله دانلود پژوهش دانلود تحقیق دانلود پروژه مقاله سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک پژوهش سلنیوم و ... پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک - آپادانا https://apadana.in/.../پایان-نامه-سلنیوم-و-اصلاح-آلودگی-آن-در-خاک‏ - ذخیره شده پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک. چکیده: در این پروژه بر حسب نیاز به تحقیق و مطالعه این موضوع بنا به پیشنهاد و راهنمایی استاد محترم در ابتدا با بیان مقدمه ... سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک - دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی bankmaghale.ir/سلنیوم-و-اصلاح-آلودگی-آن-در-خاک/‏ - ذخیره شده سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک. فهرست مطالب. فصل اول- خصوصیات سلنیوم.. ۱. مقدمه: ۲. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی: سلینوم. ۳. خصوصیات و اشکال سلنیوم در ... تحقیق سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک » دانلود تحقیق ، پروژه ... mihandocs.com/39102-تحقیق-سلنیوم-و-اصلاح-آلودگی-آن-در-خاک.html‏ - ذخیره شده 8 آوریل 2016 ... عنوان مقاله : تحقیق سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک. قالب بندی : docx. قیمت : 5000. مقدمه: اولین اطلاعات ثبت شده در این مورد توسط مارکو پولو در ... [PDF] 6 . PDF: پروژه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک linkedarticles.ir/.../پروژه-سلنیوم-و-اصلاح-آلودگی-آن-در-خاک-404.pdf‏ - ذخیره شده ﭘﺮوژه ﺳﻠﻨﯿﻮم و اﺻﻼح آﻟﻮدﮔﯽ آن در ﺧﺎک. ﭘﯿﺸﮕﻔﺘﺎر: در اﯾﻦ ﭘﺮوژه ﺑﺮ ﺣﺴﺐ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع در اﺑﺘﺪا ﺑﺎ ﺑﯿﺎن ﻣﻘﺪﻣﻪ ای ﮐﻮﺗﺎه در ﻣﻮرد. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﺳﻠﻨﯿﻮم ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ و ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و ﻧﯿﺰ ... دانلود فایل ( سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک) : پارسا فایل parsafile.parsinblog.com/post/1504‏ - ذخیره شده 1 ژانویه 2017 ... ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایم نام محصول دانلودی: سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی سلنیوم و ... سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک - اربان شاپ44 urbanshop44.urbanshop.ir/product-1255-selniyom.aspx‏ - ذخیره شده سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک دسته: سایر رشته ها بازدید: 78 بار فرمت فایل: zip حجم فایل: 610 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 78. سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک ... سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک etl24.com/product-359608-Selenium-and-remediation-of-soil.aspx‏ - ذخیره شده مقدمه: اولین اطلاعات ثبت شده در این مورد توسط مارکو پولو در سال 1295 میلادی بوده است که در مناطق غربی چین ونزدیک تبت و مغولستان حیواناتش بعد از چرای گیاهان آن ... دریافت فایل پایان نامه بررسی سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک ... paperstant.ir/دریافت-فایل-پایان-نامه-بررسی-سلنیوم-و-ا/‏ - ذخیره شده 2 ژانویه 2017 ... دریافت فایل پایان نامه بررسی سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک – پرداخت و دانلود آنی . از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم ... برچسب سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک - فایل سل filedoc1.blogsky.com/tag/سلنیوم-و-اصلاح-آلودگی-آن-در-خاک‏ - ذخیره شده 2 نوامبر 2016 ... تحقیق در مورد سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک ژول بر مول و چهارمین یونش آن 4144 کیلو ژول بر مول می‌باشد و با توجه به اینکه گرمای یونیزاسیون
برچسب‌ها: سلنیوم، اصلاح، آلودگی، خاک
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 23 دی 1395 ساعت 00:39 | چاپ مطلب