X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان

پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان


قسمتی از متن:

خانواده و اهمیت آن در دوره کودکی

نوزاد در خانواده به دنیا می‌آید و اولین تعاملات خود را با محیط آغاز می‌کند. در این کانون اولیه اولین تأثیر و تأثرات متقابل آغاز می‌شود و کودک کم کم در فرآیند رشد و اجتماعی قرار می‌گیرد. همانطور که روان شناسان معتقدند سال­های اولیه کودکی نقش بسزایی در رشد شخصیت و آینده او دارد. بیشتر طرح­واره‌ها و شناخت­های کودک از خود، اطرافیان و محیط در این دوران شکل می‌گیرد. میزان سلامت جسمانی و روانی کودک بسته به ارتباطی است که خانواده با وی دارد و تا چه حد تلاش می‌کند نیازهای او را برآورده سازد. کودکانی که در این سنین از لحاظ عاطفی و امنیتی در خانواده تأمین نمی‌شوند به انواع مشکلات مبتلا می‌شوند. مشکلات این کودکان اغلب با شیطنت­ها، دروغگویی­ها و حرف نشنیدن­های ساده شروع می‌شود و با توجه به وضع نابسامان خانواده به بزهکاری­ها و جنایات بزرگسالی منتهی می‌شود. سخت گیری زیاد والدین یا بی‌توجهی آنها ، یا ننر و لوس بار آوردن کودک و برآورده ساختن کلیه نیازهای منطقی و غیر منطقی او، شخصیت سالمی را به بار نخواهد آورد. سلامت خود خانواده، تعادل شخصیتی والدین و آشنایی آنها به اصولی که می‌تواند محیط خانواده را سالمتر سازد، بسیار حائز اهمیت است.

اهمیت خانواده در دوران نوجوانی

مرحله نوجوانی دورانی حساس است. بطوری که در کنار سایر تحولات و تغییراتی که از جنبه‌های جسمانی و روانی در فرد اتفاق می‌افتد، ویژگی مشترک و مهم دیگر آن دوران، استقلال طلبی نوجوان در خانواده است. نوجوان می‌خواهد به طریقی رشد استقلال خود را به خانواده ثابت کند و بر این اساس شروع به ایجاد فاصله بین خود و خانواده می‌کند و به گروه همسالان نزدیک می‌شود.

در صورتی که خانواده در این دوران به کارکردهای اساسی خود آشنایی نداشته باشد و همچنین با ویژگیهای دوران نوجوانی آشنا نباشد، نخواهد توانست عملکرد تربیتی خود را به نحو احسن ایفا نماید. و چه بسا که اقدامات نادرست از سوی خانواده ، فضای نامناسب موجود در خانواده و غیره ، بیشتر و بیشتر نوجوان را از محیط خانواده دور ساخته و در صورتی که خانواده در گذشته نیز کارکرد تربیتی خود را به شیوه درست اعمال نکرده باشد و فرد از پختگی فکری کاملی برخوردار نباشد با گرایش به زمینه‌های ناسازگارانه مثل عضویت در گروههای افراطی و سایر زمینه‌ها مشکلات فردی و اجتماعی زیادی را به بار خواهد آورد. سخت گیری زیاد والدین و خانواده در این دوران و همچنین سهل‌ گیری و آزاد گذاری آنها فرزند را موجودی سرکش، طغیانگر و متزلزل بار خواهند آورد. از این گذشته این دوران، دوران الگو گیری و همانند سازی و لازم است خانواده الگوهای مناسبی را برای نوجوان خود فراهم سازند. میزان حضور خانواده در اجتماع نیز در این اهمیت بسزایی دارد. هابز معتقد است که بسیاری از نوجوانان پریشان حال و آشفته به خانواده‌هایی تعلق دارند که از زندگی اجتماعی مجزا و بیگانه‌اند. خانواده در عین حال که کوچکترین واحد اجتماعی است، مبنا و پایه هر اجتماع بزرگ است. افراد سالم جامعه ، افراد موفق و افراد فعال اجتماعی از داخل خانواده‌های سالم بیرون آمده‌اند و افراد ناسالم پرورش یافته خانواده‌های ناسالم هستند.


فهرست مطالب

فصل اول : کلیات تحقیق

مقدمه. 1

بیان مس‍أله. 2

ضرورت تحقیق. 2

اهداف تحقیق. 3

اهداف جزئی.. 3

پرسش اصلی تحقیق (مسأله تحقیق) 3

فرضیه ها 4

متغیرها 4

تعاریف نظری وعملیاتی متغیرها 4

فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق

مبانی نظری تحقیق. 7

انواع وعلایم اختلال خوردن. 7

الف) بی اشتهایی عصبی (آنورکسیا یا فقدان اشتها) 7

ب) جوع عصبی یا پرخوری عصبی.. 9

شیوع اختلال خوردن. 10

سبب شناسی اختلال خوردن. 11

روش های درمان بیماری بی اشتهایی عصبی.. 13

دارودرمانی.. 13

روش های درمان بیماری پرخوری عصبی.. 13

روان درمانی.. 13

بستری کردن. 14

تکانشگری.. 14

رویکردهای مختلف در تحلیل رفتارهای تکانشی.. 15

رویکرد شخصیت شناسانه. 16

رویکرد رفتار گرایانه. 19

رویکرد روانکاوانه. 20

رویکرد زیستی.. 20

الف) سروتونین به عنوان میانجی عصبی درگیر تکانشوری.. 20

ب) لوب فرونتال بعنوان مرکز عصبی درگیر تکانشوری.. 21

رویکرد اجتماعی.. 21

تکانشوری وجنسیت.. 21

اختلالات مرتبط با تکانشگری.. 22

روانسنجی تکانشگری وابزار های موجود در ایران. 22

درمان. 23

خانواده و اهمیت آن در دوره کودکی.. 24

اهمیت خانواده در دوران نوجوانی.. 25

اهمیت خانواده = سلامت خانواده 26

عملکرد خانوادگی.. 26

سطوح عملکرد خانوادهها 27

کیفیت روابط خانواده 27

فصل سوم : روش شناسی تحقیق

مقدمه. 30

روش تحقیق. 30

جامعه آماری.. 30

حجم نمونه و روش اندازه گیری.. 30

ابزار پژوهش... 31

شیوه اجرا 32

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات.. 32

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه. 34

فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری

بحث و نتیجه گیری.. 42

محدودیت های تحقیق. 43

پیشنهادات.. 44

منابع و ماخذ. 45خرید فایللینک منبع :پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان

پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان parsafile.parsinblog.com/post/1221‏ - ذخیره شده 1 ژانویه 2017 ... ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایم عنوان محصول دانلودی:پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان فروش فایل پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در ... tinarticlevi.ir/?p=672‏ - ذخیره شده 19 دسامبر 2016 ... محقق گرامی،شما با جستجوی پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(پایان نامه ... دانلود فایل ( پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در ... 6crbym.hanipaper.ir/‏ - ذخیره شده دانلود فایل ( پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان) دانلود پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین ... geomath.farafiledlc.ir/fiload288.html‏ - ذخیره شده 4 دسامبر 2016 ... لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم با سلام،محصول دانلودی +{{پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان}}+آماده ارائه به ... برترین پکیج پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن ... paperstant.ir/برترین-پکیج-پایان-نامه-عملکرد-خانوادگ/‏ - ذخیره شده 1 ژانویه 2017 ... دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید نام محصول دانلودی: پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان درجه کیفی و ... دانلود پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین ... neginproj3.ir/post-5942.html‏ - ذخیره شده 30 نوامبر 2016 ... محقق گرامی،شما با جستجوی پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(پایان نامه ... پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان cdownload.cero.ir/product-322969-پایان-نامه-عملکرد-خانوادگی-و-تکانشگری-با-اختلال-خو.aspx‏ - ذخیره شده قیمت فایل فقط 12,000 تومان. خرید. پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان. قسمتی از متن: ... پایان نامه بررسی رابطه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن ... www.karenthesis.ir/.../پایان-نامه-بررسی-رابطه-عملکرد-خانوادگی-و-تکانشگری-با-اختلال-خوردن-در-بین-دانشجویان-محقق-اردبیلی‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی رابطه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان محقق اردبیلی مقدمه برطبق"راهنمای آماری وتشخیصی اختلالات ... پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان www.sarvoptdl.ir/file9404.html‏ - ذخیره شده 3 آگوست 2016 ... امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید اینک شما با جستجوی ((پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در ... خرید آنلاین پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در ... 1dja87.nikansefile.ir/‏ - ذخیره شده خرید آنلاین پایان نامه عملکرد خانوادگی و تکانشگری با اختلال خوردن در بین دانشجویان.
تاریخ ارسال: چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 21:35 | چاپ مطلب