X
تبلیغات
رایتل

ایران دانلود

لینک دانلود جدیدترین فایلهای کاربردی مجاز

پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی

پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی

مقدمه

فصل اول :
« مقدمه ای بر سیستم های کنترل »

کنترل و اتوماسیون

انواع فرایندهای صنعتی

استراتژی کنترل

انواع کنترلرها

سیر تکاملی کنترل کننده ها

فصل دوم :

« انتقال اطلاعات در صنعت »

معماری شبکه

استانداردهای معروف لایه فیزیکی شبکه های صنعتی

معرفی واسط های انتقال و عوامل موثر در انتقال

پروتکل ها و استانداردها

فصل سوم :

« کنترل کننده های برنامه پذیر PLC »

سخت افزار PLC

زبان های برنامه نویسی PLC

ارتباط بین چندین PLC

فصل چهارم :

« سیستم های کنترل گسترده DCS »

ساختار سیستم های DCS

سطوح کاری

اصول کاری سیستم های DCS

کاربردها

فصل پنجم :

« سیستم های اتوماسیون APACS »

Controller Configuration Software

سخت افزار سیستم APACS

بسته های نرم افزاری APACS

بسته های سخت افزاری APACS

شرح مدار ماژول کنترل +ACM

فصل ششم :

« سیستم های SCADA »

SCADA چیست؟

ارتباطات

واسط ها

فصل هفتم :

« سیستم های FIELD BUS و مقایسه آنها با سیستم های DCS »

نحوه عملکرد سیستم های FCSدر مقایسه با DCS

دسته بندی فیلد باس

توپولوژی های فیلد باس

مقایسهFCS و DCS و مزایا و معایب آنها نسبت به یکدیگر

« چکیده »

در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت ومیزان تولید موثر است و هم در کیفیت محصولات.هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد. در یک سیستم اتوماتیک عملیات شروع،تنظیم و توقف فرایندبا توجه به متغیر های موجود توسط کنترل کننده سیستم انجام می گیرد. هر سیستم کنترل دارای سه بخش است: ورودی ، پردازش و خروجی .

انواع استراتژی های کنترل:

کنترل حلقه باز

کنترل پیشرو

کنترل حلقه بسته

کنترلر مغز متفکر یک پردازش صنعتی است و تمامی فرامینی راکه یک متخصص در نظر دارد اعمال کند تا پروسه، جریان استاندارد خود را در پیش گیرد و نهایتا پاسخ مطلوب حاصل شود از طریق کنترلر به سیستم فهمانده می شود.

یک کنترلر چگونه عمل می کند؟

در ابتدا سیگنال خروجی از سنسور وارد کنترلر می شود و با مقدار مبنا مقایسه می گردد و نتیجه مقایسه که همان سیگنال خطا می باشد، معمولا در داخل کنترلر هم تقویت شده و هم بسته به نوع کنترلر و پارامترهای مورد نظر، عملیاتی خاص روی ان انجام می گیرد سپس حاصل این عملیات به عنوان سیگنال خروجی کنترل کننده به بلوک بعدی وارد می شود. مقایسه سیگنالها و تقویت اولیه در همه کنترلر ها صرف نظر از نوع انها انجام می گیرد ،در واقع این عملیات بعدی است که نوع کنترلر را مشخص می کند.

PLCاز عبارت Programmable Logic Controller به معنای کنترل کننده قابل برنامه ریزی گرفته شده است.PLC کنترل کننده ای است نرم افزاری که در قسمت ورودی، اطلاعات را بصورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمانهایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان ، ارسال می کند.

بطور کلی می توان زبانها برنامه نویس PLCرا به پنج دسته تقسیم کرد:

• زبان SFC یا Sequential Function Chart Language

• زبان FBD یا Function Block Diagram Language

• زبان LD یا Ladder Diagram Language

• زبان ST یا Structured Text Language

• زبان IL یا Instruction List Language

به طور کلی چهار سیستم کنترلی وجود دارد:

1.سیستمهای رله ای از قدیمی ترین سیستم کنترلی هستند. در این سیستمها کلیه عملیات کنترلی با استفاده از رله ها انجام می پذیرد.

2.سیستمهای کنترلی مبنی بر مدارهای منطقی. در این سیستم ها از دروازه های منطقی و تراشه های کوچک برای پیاده سازی عملیات منطقی استفاده می شود.

3.کنترل با کامپیو تر شخصی

4.کنترل مبنی بر PLC.

سیستم SCADAعلاوه بر کاربرد در فرایندهای صنعتی مانند تولید و توزیع برق ( به شیوه های مرسوم یا هسته ای) ،ساخت فولاد، صنایع شیمیایی،صنایع آب ،گاز و نفت در بعضی از امکانات آزمایشی مانند فوزیون هسته ایی نیز کاربرد دارد.

اندازه اینچنین تاسیساتی از 1000تا چندین ده هزار کانال I/O می باشد. و با کمک شبکه ها و سیستمهای مخابراتی منطقه وسیعی را تحت بازرسی ونظارت قرار می دهد.

سیستمهای SCADA بر روی سیستم عاملهای DOS، VMSو UNIXقابل اجرا هستند در سالهای اخیر همه سیستم های SCADAبه سمت سیستم عامل NT و بعضی هم بسمت Linuxگرایش پیدا کرده اند.خرید فایللینک منبع :پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی

پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی ... www.payanname.net/پایان-نامه-بررسی-ساختار-و-نحوه-عملکرد-س/‏ - ذخیره شده دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word آموزشکده فنی شماره 2 ساری (شهید هاشمی نژاد) موضوع: بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل. پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی shamoparvanm.mjblog.ir/post/628‏ - ذخیره شده به صفحه دانلود فایل(پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز ... پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی seroomid.cero.ir/product-322877-پایان-نامه-بررسی-ساختار-و-نحوه-عملکرد-سیستم-های-ک.aspx‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی. مقدمه. فصل اول : « مقدمه ای بر سیستم های کنترل ». کنترل و اتوماسیون. انواع فرایندهای صنعتی. دانلود پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی vatanpdf.com/دانلود-پایان-نامه-بررسی-ساختار-و-نحوه-ع/‏ - ذخیره شده 11 ژوئن 2015 ... پایان نامه مهندسی الکترونیک با عنوان بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی « چکیده » در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود ... دانلود (پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل ... paperstant.ir/دانلود-پایان-نامه-بررسی-ساختار-و-نحوه-ع/‏ - ذخیره شده 1 ژانویه 2017 ... محقق گرامی،شما با جستجوی پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(پایان نامه ... تحقیق بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی www.requestarticle.ir/.../تحقیق-بررسی-ساختار-نحوه-عملکرد-سیستم-کنترل-صنعتی‏ - ذخیره شده 3 نوامبر 2016 ... تحقیق بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی .... دانلود پایان نامه مهندسی الکترونیک بررسی نحوه به حداکثر رساندن مقاومت ... پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی 9srtxu.hanipaper.ir/‏ - ذخیره شده پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی. دانلود پایان نامه:بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی fileforsell.ir/دانلود-پایان-نامهبررسی-ساختار-و-نحوه-ع/‏ - ذخیره شده 10 ا کتبر 2016 ... دانلود متن کامل پایان نامه آموزشکده فنی شماره 2 ساری (شهید هاشمی نژاد) موضوع: بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی رشته: برترین پکیج پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های ... www.shahramarticled.ir/paper/4961.htm‏ - ذخیره شده 2 روز پیش ... برترین پکیج پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی – دانلود فایل. پاسخ دهید. امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و ... برترین پکیج پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های ... fx86h.prodownload.site/‏ - ذخیره شده برترین پکیج پایان نامه بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی - دانلود فایل.
تاریخ ارسال: چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 20:38 | چاپ مطلب